logo

HABER - MAKALE

extra jel


X-Tra Gel (Extra Jel) Selülit Sıkılaştırıcı Bölgesel İnceltici

Açıklama:

X-Tra Gel doğal içeriğiyle belli bölgelerdeki yağ birikimi ve selülit görünümünün azaltılmasında etkindir. Siz uyurken, tatildeyken ya da çalışırken, gösterdiği etki sayesinde incelme ve sıkılaşma tüm gün boyunca devam eder.Nuslank X-Tra Gel (Ekstra Jel) doğal içeriğiyle belli bölgelerdeki yağ birikimi ve selülit görünümünün azaltılmasında etkindir.

NuSlank Ekstra Jel ile selülitlerden hızlıca kurtulun. Göbek, bel ve basende incelme sağlayın. Nano ve Peptide teknolojisi ile sürdüğünüz anda etkisini görün.
 
Hollanda'da üretilip Türkiye'de satışa sunulmuştur. Formülündeki maddelerin etkileri ile vücutta bölgesel olarak yağ birikimi görünümünü azaltmaya, bu bölgeleri sıkılaştırmaya, bölgesel incelmeye destek olur ve vücutta selülit görüntüsünü azaltmada yardımcı üründür. 
 
X-Tra Gel (Extra Jel) doğal içeriğiyle belli bölgelerdeki yağ birikimi ve selülit görünümünün azaltılmasında etkindir. 
 
Siz uyurken, tatildeyken ya da çalışırken, gösterdiği etki sayesinde incelme ve sıkılaşma tüm gün boyunca devam eder. 
 
Nuslank X-Tra Gel (Extra Jel), göbek, bel ve basen inceltme, selülit düzenleyici ve sıkılaştırma konusunda devrim yaratan bir üründür. Yıllardır Hollanda'da satılan bu mucize ürün artık Türkiye'de. 
 
Araştırmalara göre kadınların % 85-98'inde belirli ölçüde selülit ve bölgesel yağlanma olduğunu göstermektedir. Dolaşım ve hormonal bozukluklar, çevresel faktörler, sağlıksız beslenme sonucu meydana gelen selülitler ve bölgesel yağlanmalar ciltte pütürlü, sertleşmiş ve muntazam olmayan 'portakal kabuğu' şeklinde istenmeyen bir görüntüye sebep olur. 
 
NuSlank X-Tra Gel (Extra Jel), formülündeki guarana ve diğer bitkisel polifenollerin etkisi ile vücutta bölgesel olarak yağ birikimi görünümünü azaltmaya, bu bölgeleri sıkılaştırmaya, bölgesel incelmeye destek ve vücutta selülit görüntüsünü azaltmada yardımcı üründür. 
 
X-Tra Gel (Extra Jel) doğal içeriğiyle belli bölgelerdeki yağ birikimi ve selülit görünümünün azaltılmasında etkindir. Siz uyurken, tatildeyken ya da çalışırken, gösterdiği etki sayesinde incelme ve sıkılaşma tüm gün boyunca devam eder. 
 
Hollanda'dan ithal Nuslank X-Tra Gel (Extra Jel), kadınların korkulu rüyası selülit görünümü, göbek, bel ve basen ve sıkılaştırma konusunda devrim yaratan bir ürün niteliğindedir. 
 
X-Tra Gel (Extra Jel)'in Etkisi
 
• Bölgesel incelme sağlanmasına , 
• Cildin altında var olan selülitlerin giderilmesine, 
• Ciltte elastikiyet ve sıkılaştırma sağlanmasına, 
• Cilt altında toplanmış portakal kabuğu görünümünün azaltılmasına, 
• Cilt yüzeyinin altında kan dolaşımının arttırılmasına, 
• Cilt yüzeyinin düzleştirilmesine, pürüzsüz bir cilt oluşumuna, 
• Ciltte ferahlık, canlılık hissinin sağlanmasına, 
 
yardımcı olur. 
 
X-Tra Gel (Extra Jel) ile Selülit
 
Tıptaki adı hidrolipodistrofi olan selülit, derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun bağ dokular arasında sıkışması sonucunda derinin üst kısmının portakal kabuğu görüntüsü almasıdır. Dolaşım ve hormonal bozukluklar sonucu bağ dokusunda lokal olarak sıvı toplanmasıdır. Selülit oluşumunda küçük damar dolaşımı yavaşlar ve damar bütünlüğü bozularak dışarı , doku içine sıvı sızar. Burada yağ dokusu su hücreleri arasında birikir ve zamanla selülitler oluşur. 
 
Ciddi bir problem olan selülit, sanılanın aksine sadece kilolu bayanlarda görülmez. Zayıf ya da şişman her kadının korkulu rüyasıdır. Selülit, daha çok bayanların kalça, basen, dizin ve bileğin iç kısımları, baldırların arkası ve üst bacak bölgelerinde yoğunlaşır. 
 
Selülitin Evreleri
 
Evre 0 : Ayakta dururken veya yatarken deri düzdür. Derinizi sıkıştırdığınızda sadece kıvrımlar oluşur, selülit görülmez. 
 
Evre 1 : Ayakta dururken veya yatarken deri düzdür. Ancak derinizi sıkıştırdığınızda selülit görünümü oluşur. 
 
Evre 2 : Yatarken deriniz düz görünür ancak ayağa kalktığınızda selülit görünümü oluşur. 
 
Evre 3 : Derinizi sıkıştırmasanız bile her pozisyonda selülit görülür. 
 
X-Tra Gel (Extra Jel) ile Sıkılaştırma
 
Aşırı hareketsizlik, çok sık kilo alınıp verilmesi sporu bırakma yada doğal yaşlanma süreci içinde özellikle karın, kalça, bacak içleri ve kol üstelerinde gevşeklik ve deformasyonu meydana gelir. Yukarıda belirttiğimiz nedenler dışında, kişinin genetik özellikleri açısından da bağ dokusu zayıf olabilir. Dolayısıyla yaşı ilerlemiş bir kişide elastikiyet kaybı daha sık görülmekle birlikte, genç bir kişide de bu tür deformasyonlar olabilir. 
 
Vücudumuzda elastikiyet kaybı olup olmadığını anlamının çok basit yöntemleri vardır. Örneğin üst bacak bölümünüzü sıkıştırdığınızda doku sanki bir hamur parçası gibi kıvrılıyor yada hızlı bir şekilde yürürken kalça ve bacaklarınızın “jöle” gibi hareket ettiğini hissediyorsanız bu o bölümdeki kasların yeterince güçlü olmadığı için deforme olduğunun göstergesidir. 
 
Vücut sıkılaştırma uygulamaları sporun yanı sıra, MOOİ Jel içeriğindeki bitkisel polifenollerin etkisi ile güçlendirilmelidir. 
 
X-Tra Gel (Extra Jel)  ile Bölgesel İncelme
 
Bölgesel fazlalıklar kişinin yaşına ve boyuna göre normal görünüm ve kiloda olan bir kişinin vücudunun sadece belirli yerlerinde oluşan ve depolanan yağ birikimleridir. Bu daha çok vücudumuzdaki yağ dağılımı ile ilgili bir durumdur. Giyinikken çok ince gibi görünen bir bayanın bikini ile belden aşağısının üstüne oranla daha geniş yada kalın olduğuna çok sık rastlarız. Bunun tam terside mümkündür, yani bacakları çok ince olduğu halde mide, bel, karın bölümünde yağlanma olanlarda vardır. 
 
Göbek bölgesi, kadın ve erkekte en çok yağ birikiminin olduğu bölgedir. Cildin hemen altında yağ dokusu bulunur ve bu bölgede yağ birikimleri meydana gelir. 
 
Bel bölgesinde yağ birikimi olduğunda kalınlaşma meydana gelir. Kadın ve erkek estetiği açısından bu bölge son derece önemlidir. Özellikle yağ birikimi yan boşluklarda olmaktadır. 
 
Basen bölgesinde yağ birikimi kadınsı konturların bozulmasına neden olur. 
 
Sağlıksız beslenme, spor yapamama, bazı metabolik ve hormonal hastalıklarda istenmeyen göbek, bel basen yağların oluşmasına sebep olur. Bu durumda yapılması gereken kişinin yaşına, yeme yeme içme alışkanlıklarına, vücut yapısına ve vücudundaki yağ dağımılımına göre bölgesel uygulamalarla sorunlu bölgedeki yağ birikimini gidermektir.
 
 
  Nuslank X-TRA GEL'in Kullanımı

Günde 3 kere, yağlanmanın ve selülit görünümünün olduğu bölgeye dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanır.

Daha etkili bir sonuç için;

NuSlank X-Tra Gel'in uygulanacağı bölge temiz ve kuru olmalıdır.Uygulamadan 5 dakika kadar önce bölgenin ılık havlu ile kompresi, derinin gözeneklerinin açılmasına yardımcı olur.Kompres sonrası masaj yapılarak jelin cilde iyice yedirilmesi sağlanır.

**Nu Slank X-Tra Gel’i uygularken masajın uygulama şekline dikkat edilmelidir.Yaklaşık 5 dk. jelin sürüldüğü bölgeden yukarıya doğru hareketlerle masaj yapılarak kan dolaşımı harekete geçirilmelidir.

Nuslank X-TRA GEL'in Kullanım Alanları

Selülit: Selülit derinin alt tabakasında , yağ dokusunun hemen çevresinde meydana gelir.Oluşan selülitler büyüyerek cilt yüzeyine doğru çıkarlar ve derinin üst  bölümünde pütür pütür portakal kabuğu görünümünde bir görüntü bırakır.

Tıptaki adı hidrolipodistrofi olan selülit, derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun bağ dokular arasında sıkışması sonucunda derinin üst kısmının portakal kabuğu görüntüsü almasıdır. Dolaşım ve hormonal bozukluklar sonucu bağ dokusunda lokal olarak sıvı toplanmasıdır.Selülit oluşumunda küçük damar dolaşımı yavaşlar ve damar bütünlüğü bozularak dışarı , doku içine sıvı sızar.Burada yağ dokusu su hücreleri arasında birikir ve zamanla selülitler oluşur.

Ciddi bir problem olan selülit, sanılanın aksine sadece kilolu bayanlarda görülmez. Zayıf ya da şişman her kadının korkulu rüyasıdır. Selülit, daha çok bayanların kalça, basen, dizin ve bileğin iç kısımları, baldırların arkası ve üst bacak bölgelerinde yoğunlaşır.

Selülitin Evreleri
Evre 0: Ayakta dururken veya yatarken deri düzdür. Derinizi sıkıştırdığınızda sadece kıvrımlar oluşur, selülit görülmez.
Evre 1: Ayakta dururken veya yatarken deri düzdür. Ancak derinizi sıkıştırdığınızda selülit görünümü oluşur.
Evre 2: Yatarken deriniz düz görünür ancak ayağa kalktığınızda selülit görünümü oluşur.
Evre 3: Derinizi sıkıştırmasanız bile her pozisyonda selülit görülür.

Bölgesel İncelme: Bölgesel fazlalıklar kişinin yaşına ve boyuna göre normal görünüm ve kiloda olan bir kişinin vücudunun sadece belirli yerlerinde oluşan ve depolanan yağ birikimleridir.Bu daha çok vücudumuzdaki yağ dağılımı ile ilgili bir durumdur. Göbek bölgesi, kadın ve erkekte en çok yağ birikiminin olduğu bölgedir.Cildin hemen altında yağ dokusu bulunur ve bu bölgede yağ  birikimleri meydana gelir.

Bel bölgesinde yağ birikimi olduğunda kalınlaşma meydana gelir.Kadın ve erkek estetiği açısından bu bölge son derece önemlidir.Özellikle yağ birikimi yan boşluklarda olmaktadır. Basen bölgesinde yağ birikimi kadınsı konturların bozulmasına neden olur. Sağlıksız beslenme, spor yapamama, bazı metabolik ve hormonal hastalıklarda istenmeyen göbek, bel basen yağların oluşmasına sebep olur. Bu durumda yapılması gereken kişinin yaşına, yeme yeme içme alışkanlıklarına, vücut yapısına ve vücudundaki yağ dağımılımına göre bölgesel uygulamalarla sorunlu bölgedeki yağ birikimini gidermektir.

Sıkılaştırma: Aşırı  hareketsizlik, çok sık kilo alınıp verilmesi sporu bırakma yada doğal yaşlanma süreci içinde özellikle karın, kalça, bacak içleri ve kol üstelerinde gevşeklik ve deformasyon meydana gelir. Yukarıda belirttiğimiz nedenler dışında, kişinin genetik özellikleri açısından da bağ dokusu zayıf olabilir. Dolayısıyla yaşı ilerlemiş bir kişide elastikiyet kaybı daha sık görülmekle birlikte, genç bir kişide de bu tür deformasyonlar olabilir.

Vücudumuzda elastikiyet kaybı olup olmadığını anlamının çok basit yöntemleri vardır. Örneğin üst bacak bölümünüzü sıkıştırdığınızda doku sanki bir hamur parçası gibi kıvrılıyor yada hızlı bir şekilde yürürken kalça ve bacaklarınızın 'jöle' gibi hareket ettiğini hissediyorsanız bu o bölümdeki kasların yeterince güçlü olmadığı için deforme olduğunun göstergesidir.
 
Nuslank X-TRA GEL'in Yan Etkisi

Şimdiye kadar belirtilen bir yan etkisi görülmemiştir.
Bu ürün herhangi bir rahatsızlık, hastalık teşhis, tedavi ve ya önleme amacı ile kullanılamaz, ilaç değildir.

Dikkat Edilecek Hususlar: 
* Yüze uygulamayınız.
* Herhangi bir ilaç kullanılıyorsa kullanmadan önce doktora danışılması gerekir.
* Hamileler ve bebek emzirenlerin kullanmadan önce doktora danışması tavsiye edilir. 
* İçeriğindeki iyot içerdiğinden Tiroid hastaları kullanmadan önce doktora danışmalıdır. 
* İçindeki etken maddelerden herhangi birine alerjisi olan kişilere tavsiye edilmez.

İlaç değildir. Bu ürün herhangi bir rahatsızlık, hastalık teşhis, tedavi ve ya önleme amacı ile kullanılamaz.
 

Nuslank X-TRA GEL'in İçeriği

Guarana; dünya üzerinde kafein yönünden en zengin bitkidir. Lipolitik etkisiyle kafein, bulunduğu bölgede kan dolaşımını hızlandırarak yağ yakımının hızlandırılmasına yardımcıdır.

Macrocystis Pyrifera; Deniz yosunundan elde edilen dünyada en hızlı büyüyen bitkilerden biridir. Cildin esnekliğini artırılmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur.

Hydrolyzed Wheat Protein(Hidrolize Buğday Proteini): Amino asitler bakımından zengin olan bu proteinler cilt dokusunun beslenmesine, cildin esneklik ve sıkılığının arttırılmasına yardımcı olur.

Juniperus communis(Ardıç): Kan dolaşımını arttırarak ,cildin  sıkılaştırılmasına ve selülit görünümünün azaltılmasına yardımcı olur.

Rosmarinus Officinalis (Biberiye): Cilt altında birikmiş portakal kabuğu görüntüsüne yol açan fazla sıvılara etki ederek , selülit görüntüsünün hafifletilmesine yardımcı olur. Cildin sıkılaştırılmasına destek olur.

Pelargonium Odoratissimum (Itır): Hoş koku verir.

Citrus Grandis(Greyfurt): Bileşiminde C vitamini, kalsiyum, fosfor ve potasyum, E vitamini vardır. Antioksidan etkisi serbest radikallere karşı savaşmaya, ayrıca kan dolaşımının hızlandırılmasına yardımcı olur.

Citrus Dulcis (Portakal): Cilt dokusunun güçlendirilmesine ,cildin sıkılaştırılmasına yardımcı olur.