logo

HABER - MAKALE

Hamam Otu Yağı


 

Hürrem Hamam Otu Yağı Kullanımı
 

Tüylü olan bölge klasik (ağda, cımbız, epilasyon vb. gibi) yöntemlerle tüylerden kökünden arındırıldıktan sonra hamamotu yağını tüylerden temizlenen bölgeye; deriye iyice yedirecek şekilde 5-10 dk masaj yaparak sürülür.
Her seanstan sonra bu işlem 4-5 gece yatmadan önce yapılır.
Tüyler alındıktan sonra cildiniz tahriş olduysa duş alarak veya tahriş olan bölgeyi soğuk suyla yıkayarak bir süre cildin dinlenmesini bekleyip daha sonra yağı uygulayınız.
Unutmayın yağ, tüyler kökünden alındıktan sonra masaj yaparak sürülür ve bu işlemin etkili olması için tüyler yeniden çıkana kadar bekleyip işlem yeniden tekrarlanır.

 

Hamam Otu Yağı Faydaları

Yağ formunda cildinize zarar vermeden tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı olan hamam otu yağı, cildinizin daha temiz, daha parlak ve daha pürüzsüz olmasını sağlıyor. Tamamen bitkisel ve doğal olan hamam otu yağı, içerisinde hiçbir kimyasal madde barındırmamaktadır. Bitkisel içeriği ile tüylerinizi kökten yok eden, tüylerinizin kırılıp sertleşmesini ve tekrar çıkmasını engelleyen hamam otu yağı, tüy dökücü yöntemler arasından doğal olması nedeniyle de sıyrılmaktadır. 

Günümüz epilasyon yöntemleri, kadınları ciddi anlamda rahatsız etmektedir. Tüylerden acısız bir şekilde kurtulmak istiyorsanız
 hamam otu yağını kullanabilirsiniz.


Yan Etkisi: Hamile ve emziren bayanların kullanmadan önce uzmana başvurmalarında fayda vardır.