logo

Zayıflama Ürünleri

Ortalama : 1,7 yıldız  / Oy Sayısı : 1999
Misutgaru Tahıl Tozu Büyüt
  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ürün:

Misutgaru Tahıl Tozu

Marka:

Fiyat:

79 TL

Ağırlık:

0 gr.


Misutgaru Tahıl Tozu

 

 

Misutgaru; Kore’nin 600 yıllık vazgeçilmez öğütülmüş toz halinde gıda takviyesidir. 

Tam tahıllı olan misutgaru içeriğinde Kore’ye has Siyah Pirinç, Kahverengi Pirinç, Yapışkan Pirinç, Kabuksuz Pirinç, Mısır, Arpa, Sorgum veSoya özleri bulunmaktadır. Bilindiği gibi bu bitkiler sağlığa yararlı birçok besin maddesi içermektedir. Ayrıca içeriğinde %7 oranında diyet lifi bulunan misutgaru tokluk hissi sağlamakta ve öğün öncesi veya öğün yerine alındığında düşük kalori alımı sağlamaktadır.
 

Misutgaru Nedir? 

Doğadan özenle toplanmış tahıllardan ve bitkilerden oluşan misutgaru uzun süre tokluk hissi sağlar ve içerdiği besinlerin lifli yapısı sayesinde vücudumuzun forma girmesinde etkilidir. Gelişmiş ülkelerde kilo problemi yaşayan insanların sayısı ülkemize nazaran çok fazladır. Avrupa'da ve Amerika'da ünü hızla artanmisutgaru kafelerde satılır derecede yaygınlaşmış bir kürdür. 

Sanılanın aksine form tutmak için zorluklar içinde boğulmanıza, çok paralar harcamanıza gerek yok. 

Tamamen doğal, içinde hiç bir kimyasal ve özel katkı maddesi olmayanmisutgaru ile çok daha sağlıklı bir şekilde forma gireceğinizi göreceksiniz. 


Misutgaru Tahıl Tozu'nun Kullanımı:

Öğünlerden önce veya öğün yerine tercihen bir bardak süte (meyve suyu, yoğurt, su da olabilir) 1 tatlı kaşığı misutgaru iyice karıştırılarak tüketilmesi önerilir.

Misutgaru Etken Maddesi :

Misutgaru'nun Etken Maddeleri:
 
 İçeriğinde barındırdığı 107 etken madde içerisinde en önemlileri;

Antioxidant bran oil: Kolesterol düşürücü ve cilt güçlendirici
Sesamolin: Yağ yakıcı ve sindirim kolaylaştırıcı molekül
Folate: Hücre yenileyici.
Selenyum: kalori düşürücü ve saç güçlendirici. 
İnsolube diet fiber: Tok tutucu çözünmez lif. 
Dietary fiber: Zayıflatıcı etkili fiber
Leptin: Yağ yakıcı ve sindirim kolaylaştırıcı enzim

 

Misutgaru Hakkında
 
Süt, yoğurt, meyvesuyu yada suya karıştırılan misutgaru isteğe bağlı olarak öğün öncesi acıkmaya başladığımız zaman yada öğün yerine içilir. 


Daha sonra mideye inen misutgaru doygunluk hissi sağlar.
Yemek yeme isteğini azaltır.  
Lifler forma girmenize yardımcı olur.  
Kolesterol düşürmenin ve kandaki şeker düzeyini sabitlemenin iyi bir yoludur.  
Aynı zamanda saçlarınızın daha canlı ve daha parlak bir görünüm kazanması misutgaru ile hızlanacaktır.


Misutguru İçeriğinde Neler Var? 
 
Kepekli Kahverengi Pirinç:
 

Beslenme uzmanı Dr. Earl Mindell' in ''İlaç Yiyecekler" isimli kitabı, kepekli kahverengi pirinçten şöyle söz etmektedir; Başta kanser olmak üzere, kalp krizi geçirmeye meyilli olan kişilerde kolesterolü ve felç risklerini Bağırsak ve sindirim sistemini düzenler.Kitaptaki en iyi on gıda arasında yer alan bu pirinç vücut metabolizmasını düzenlemesi ile aşırı yağ depolamayı engeller ve sindirim sırasında lifli yapısı ile kötü kolesterolün kana karışmasını önler. Toksinlerin vücuttan hızlı bir şekilde atılmasını sağladığı için cilt ve saçlarda daha güzel bir görünüm sağlar.


Mısır:
 
Mısır tam bir vitamin deposudur. B1 vitamini, patotonik asit B5 vitamini, folat, niasin B3 vitamini ve C vitaminini de bol miktarda içermektedir. Mısır ayrıca diyetsel liflerin, fosfor ve magnezyum minerallerinin iyi bir kaynağıdır. Mısır, Yüksek Lifli Bir Gıdadır. Yapılan araştırmalar mısırın yüksek kolesterol seviyelerini düşürdüğü, kolon kanseri riskini azalttığı ve İrritabl bağırsak sendromunun bir kısım rahatasızlık verici semptomlarını hafiflettiği göstermiştir.Mısırda bulunan lif kan şekeri seviyelerini stabilize etmeye yardım eder. Cildi besler ve cilde parlaklık kazandırır.


Kore Yapışkan Pirinci:
 
Başta Kore olmak üzere uzak doğuya has bu pirincin tarihi 2000 yıl öncelere dayanmaktadır. İçerdiği özel besinler sayesinde yağ asitlerine ve toksinlere tutunarak vücudun dengeli ve sağlıklı beslenmesine yardımcı olmaktadır. Midede,birlikte alındığı gıdaların hazmını düzenleyerek uzun süreli tokluk hissi sağlamakta ve rahat bir sindirime yardımcı olmaktadır.


Arpa:
 
Arpa içerdiği etken maddeler sayesinde, saçların dökülmesini önler. Tırnaklarınızın güçlenmesini sağlar.Tüm vücuda dinçlik vererek aç kalmadan diyetlerinize uymanıza yardımcı olur. Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirir.Mükemmel bir lif kaynağıdır ve barındırdığı etken maddeler bir çok sindirim problemlerinin önlenmesinde büyük öneme sahiptir.


Siyah Pirinç:
 
Besin değeri yüksek, demir açısından zengin bir tür pirinçtir. Bir teoriye göre eski dönemlerde besin içeriği ve az yetiştirilmesi nedeniyle Uzak doğuda hükümdarlar ve üst düzeyden kişilerden başkasının yemesi yasak olduğu için yasak pirinç adını da almıştır. Rengini veren doğal maddeler kana karıştıktan sonra cilt altına nüfus ederek cilt lekelerinin yok olmasını ve selülitlerin azalmasını sağlar.


Sorgum:
 
Sorgum, hücrelerinde barındırdığı etken maddeler, kolesterolü düşürebilen fenolik bileşimler ve bitki sterolleri yardımı ile yağ hücrelerine nüfus ederek çözülmesini ve bağırsaklardan emilmeden vücuttan atılmasını sağlar. LDL kolesterol seviyesini düşürmede en etkili bitkidir ve kolesterol emilimini özelliği ile dünyaca ünlenmiştir.


Kabuksuz Pirinç:
 
Kan şekeri düzeyini sabit tutar. Kanda kararlı şeker düzeyi ve dengeli bir enerji sağlar. İçerdiği bitkisel vitamin ve mineraller vücut için gerekli günlük besin ihtiyacınızı karşılamada etkilidir.


Soya:
 
Sindirim sisteminin çalıştırarak hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı giderir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun ve zihnin yorgunluğunu giderir ve enerji verir. Soya kandaki kolesterolü düşürerek kalp ve damar hastalıklarından korunmaya yardımcı olur. Kandaki şeker oranını dengeleyen Soya, şeker hastalarına da yararlıdır. Sinirleri güçlendirir. İyileşme süresini kısaltır. Vücut gelişimini destekler. Östrojen hormonunun aşırı salgılanmasının oluşturacağı etkileri önleyerek rahim, meme ve kolon kanserine yakalanma riskini azaltır.

  

 

 

 Misutgaru Tahıl Tozu / Yorumlar (2)


Misutgaru Tahıl Tozu / Yorum Yap

Adınız :

Emailiniz :

Güvenlik Sorusu :
  7 ile 8'i topla
Yorum :

Bu ürün hakkında kimse yorum yapmamış. İlk yorumu siz yapın !